Jak (tanio) zdobywać materiały do pracy psychologa szkolnego?

Praca psychologa szkolnego wiąże się z nieustannym uzupełnianiem wiedzy (i dokumentacji 😉) oraz pracą z nowymi materiałami. Gdzie można zdobywać materiały przydatne do pracy w szkole, jednocześnie nie rujnując swojego portfela?

1. OLX, Instagram/Facebook, Allegro

W portalach sprzedażowych i w social mediach można trafić na okazyjne ceny książek, gier, czy innych materiałów. Czasem ktoś się przebranżawia i sprzedaje materiały, z których dotąd korzystał, ktoś inny uznaje je za nieprzydatne dla siebie.

Kupowanie na tych portalach ma też tę zaletę, czy czasem można trafić na używane książki, które obecnie nie są już wydawane. Z moich obserwacji wynika, że to częsty los książek przydatnych do pracy z młodzieżą czy dziećmi.

Jeśli szukamy konkretnej pozycji, to warto skorzystać z opcji, którą daje OLX i Allegro, tj. alertu. Jeśli szukany przez nas przedmiot trafi do sprzedaży, otrzymamy e-mail informującego nas o tym.

2. Antykwariaty, księgarnie z tańszymi książkami

W wielu miastach wciąż jeszcze można spotkać antykwariaty czy księgarnie sprzedające książki w dużo niższych cenach. Choć nie znajdziemy tam nowości wydawniczych, to nadal warto do nich zaglądać. Można trafić tam na książki – perełki, które będą użyteczne w pracy, poszerzą naszą wiedzę albo staną się inspiracją dla zajęć indywidualnych z uczniem. A z racji cen w tych miejscach zakupu nie będą tak bolesnym doświadczeniem

1. Biblioteki

Biblioteki są fantastycznymi miejscami, w których możemy zaopatrywać się w wiedzę, przeglądać książki przed decyzją, czy chcemy je kupić i po prostu darmowo z nich korzystać. Nie zawsze jest to oczywiste, ale jako czytelnicy możemy poprosić bibliotekę o zakupienie potrzebnej nam pozycji. W mojej bibliotece odbywa się to poprzez formularz dostępny na stronie internetowej, gdzie można zgłosić zapotrzebowanie na pozycję, a po zakupieniu jej przez placówkę otrzymuję powiadomienie za pomocą wiadomości e-mail, że książka jest już dostępna. Polecam sprawdzić tę opcję w bibliotece w waszym mieście.

A jakie są wasze najlepsze książkowe zdobycze?